«•»World-Satellite Forum«•»  


Go Back   «•»World-Satellite Forum«•» > «•»SAT-TV RECEIVERS OTHER«•» > OTHER SAT-TV RECEIVERS > AMIKO
Forgot Password? Join Us!

Reply
 
Thread Tools
Old 21-11-2013, 13:02   #16
ljuben
 
ljuben's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Nov 2012
Posts: 24
Default Re: Amiko alien shd 8900

-Problem sa srpskim slovima sa kvacicama
Imao sam isti ovaj problem i na DM500s sa drticem al sam ga posle nekako resio u fontovima i islo je sve kako treba , sad sam presao na Amiko aliena 8900 i dobro mi ide koristim njegov Spark, ne zelim mnogo da se bakcem oko promene na enigma(Nemam vremena za eksperimentiranje ,dovoljno mi je da pogledam malo TV ili da ponekad pogledam neki film sa Hard Diska) ali kazem, opet isti problem - kad gledam film sa Hard Diska ne da mi sva srpska slova sa kvacicama . Probao sam sa svim ponudjenim opcijama Codifica u sub meniju i nista . Na UTF-8 daje samo titlove gde nema kvacica a kad treba da ide neki titl gde ima kavacica nista ,ta linija/titl ne ide. Na svim ostalima ,recimo WIN-1250 itd ,titl ide normalno al bez nekih slova sa kvacicom (razumete koja slova ne?)
Inace na svim kanalima TV gde ima srpski titl ide sve normalno - sa kvacicama. Problem nastaje samo kad gledamfilm sa hard diska (titlove skidam sa titlovi.com)
ljuben is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2014, 23:08   #17
selver79
 
selver79's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Oct 2010
Posts: 49
Default Re: Amiko alien shd 8900

ima li neko problem sa free iptv updater jučer je bilo sve ok a sad nemogu update uraditi nema ni jednog kanala i ono što sam imao otišlo čim sam update uradio znam da je free al to sam gledao godinu dana bez frke enigma je u pitanju
BackupV4 PKT GM E2 Hyperion V2 Image ova verzija
selver79 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2014, 15:51   #18
selver79
 
selver79's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Oct 2010
Posts: 49
Default Re: Amiko alien shd 8900

pozdrav imam problem ako možete da mi pomognete amiko alien 1 na displeyu stoje samo 4 nule ništa ne reagira nemogu ni na enigmu ništa ima li i tko kakvo riješenje hvala
selver79 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2014, 16:26   #19
adjutant
 
adjutant's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Apr 2011
Posts: 24
Default Re: Amiko alien shd 8900

Quote:
Originally Posted by selver79 View Post
pozdrav imam problem ako možete da mi pomognete amiko alien 1 na displeyu stoje samo 4 nule ništa ne reagira nemogu ni na enigmu ništa ima li i tko kakvo riješenje hvala
Samo JTAG ili kanta za smece.
adjutant is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2014, 16:31   #20
selver79
 
selver79's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Oct 2010
Posts: 49
Default Re: Amiko alien shd 8900

Quote:
Originally Posted by adjutant View Post
Samo JTAG ili kanta za smece.
imaš li ta uputstva ili da tražim na netu hvala ti
selver79 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2014, 21:55   #21
selver79
 
selver79's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Oct 2010
Posts: 49
Default Re: Amiko alien shd 8900

evo mene opet da nekoga možda sličnoga ko ima ovakav problem obradujem kako sam ja riješio bez jtaga kao što mi je kolega adjutant ponudio hvala mu ali mislim koliko se kao nešto razumijem ovaj resiver kao da on ima u sebi jtag
kopao sam po netu tražio tamo amo razne programe i alate i sl. on se sam nakon pola sata mirovanja 4 nule bile pokrenuo se boot ako neko smatra da griješim volio bi da znam šta mu je bilo eto hvala
selver79 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2014, 22:08   #22
selver79
 
selver79's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Oct 2010
Posts: 49
Default Re: Amiko alien shd 8900

evo ja opet sa isti problemom nema mu izgleda lijeka nego kanta slušao me je 15 dana sad ništa samo sat stoji pošto u Sarajevu to nezna niko raditi ja sam htio da uzmem novi neki amiko od širokog izbora da li spiel ,mini,8000,8140ili sl.ako neko može da mi pomogne oko izbora hvala unaprijed živili
selver79 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2014, 23:09   #23
gora71
 
gora71's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Nov 2012
Posts: 2
Default Re: Amiko alien shd 8900

ma ne mora da je bas tako crno.i sta sada pise na prednjoj strani resivera.jesi li ubacio najnoviji software za njega(1.2.73).
gora71 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2014, 23:17   #24
gora71
 
gora71's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Nov 2012
Posts: 2
Default Re: Amiko alien shd 8900

Pozdrav svima.htio sam da nesto pitam.zasto ne mogu da gledam pinkove na amiko.probao sam na drugi resiver pinkovi rade super znaci nije problem do linije.i jos kako da ubacim kanale na webtv.rucno je u redu ali kad snimim listu na usb ne mogu.LP
gora71 is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2014, 21:00   #25
ljuben
 
ljuben's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Nov 2012
Posts: 24
Default Re: Amiko alien shd 8900

[QUOTE=gora71;337482]Pozdrav svima.htio sam da nesto pitam.zasto ne mogu da gledam pinkove na amiko.probao sam na drugi resiver pinkovi rade super znaci nije problem do linije.

isti problem imam i ja - isti resiver isti problem ,sve mi ostalo otvara samo ne i pinkove kanale.
i primetio sam da od pre neki dan kad ga ugasim sa daljinskim ne gasi se nacisto kao ranije nego ide u standby i kad ga ponovo ukljucim ne bootira se nego odma dobija sliku- jel to neki kvar ili moze da radi i tako.
pozdrav
ljuben is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2014, 21:27   #26
selver79
 
selver79's Avatar
 
MEMBER
Join Date: Oct 2010
Posts: 49
Default Re: Amiko alien shd 8900

[QUOTE=ljuben;337597]
Quote:
Originally Posted by gora71 View Post
Pozdrav svima.htio sam da nesto pitam.zasto ne mogu da gledam pinkove na amiko.probao sam na drugi resiver pinkovi rade super znaci nije problem do linije.

isti problem imam i ja - isti resiver isti problem ,sve mi ostalo otvara samo ne i pinkove kanale.
i primetio sam da od pre neki dan kad ga ugasim sa daljinskim ne gasi se nacisto kao ranije nego ide u standby i kad ga ponovo ukljucim ne bootira se nego odma dobija sliku- jel to neki kvar ili moze da radi i tako.
pozdrav
to ti je neka dioda na ploći koja ima kontakt sa displeyom malo ih osvježi kalajem i biće ok a meni je sa radošću velikom proradio isti način ostavio ga cijelu noč i sam se boot pokrenuo i sad je ok sad ču da ubacim spark rescue image i biće sve ok inače kolega me je pitao jel crno i ubaci softver da sam bogda mogao to kad uradi nemože ni jedna tipka da radi ostavi i čekaj nema druge pozdrav
selver79 is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +2. The time now is 14:24.

 

Powered by vBulletin®™
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2013 World-Satellite™
All Rights Reserved™